We are a leading Wholesale Trader of brown laminates sheet, pvc laminates sheet and masking tape from Mumbai, India.
₹ 1000 / Sheet Get Latest Price
| Product Type | HPL Sheet |
| Finish | Suede Matt |
| Thickness | 1 mm |
| Grade | Standard Grade |
| Size | 8x4 feet |
| Color | Brown |
| Surface Finish | Matte |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Sunmica |
| Design Type | Wooden |
Minimum order quantity: 30 Sheet
“Evaio Enterprise” are a Sole Proprietorship firm, engaged as the foremost Wholesale Trader of Laminate Sheets, Wooden Laminated Doors, etc. Our products are high in demand due to their premium quality and affordable prices. Furthermore, we ensure to timely deliver these products to our clients, through this we have gained a huge clients base in the market.
₹ 1600 / Sheet Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Finish | High Gloss |
| Width | 1220 mm |
| Design | Metallic |
| Brand | EVAIO |
| Packaging Type | Roll |
| Material | PVC |
| Size | 8x4 feet |
Our products are high in demand due to their premium quality and affordable prices. Furthermore, we ensure to timely deliver these products to our clients, through this we have gained a huge clients base in the market.
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Tape Width | 20-40 mm |
| Tape Length | 20-30 m |
| Backing Material | BOPP |
| Color | Cream |
| Tape Type | Adhesive |
| Country of Origin | Made in India |
Nimesh Karia (CEO)
Evaio Enterprise
1st Floor, B-18, Mangalam Society, Mathuradas Road,Opp.Lijjat Papad, Kandivali
Kandivali West, Mumbai - 400067, Maharashtra, India