Prominent & Leading Wholesale Trader from Mumbai, we offer white /off white liner laminate sheet and fabric laminate sheet.
₹ 550 / Sheet Get Latest Price
| Thickness | 0.9 mm |
| Finish | Suede Matt |
| Size | 2440×1220 mm |
| Material | Sunmica |
| Design | Solid |
| Usage/Application | Furniture |
| Grade | Standard Grade |
| Design Type | Decorative |
| Size (Sq ft) | 8x4 |
| Color | White |
Minimum order quantity: 50 Sheet
“Evaio Enterprise” are a Sole Proprietorship firm, engaged as the foremost Wholesale Trader of Laminate Sheets, Wooden Laminated Doors, etc. Our products are high in demand due to their premium quality and affordable prices. Furthermore, we ensure to timely deliver these products to our clients, through this we have gained a huge clients base in the market.
₹ 600 / Sheet Get Latest Price
| Thickness | 0.9 mm |
| Product Type | HPL Sheet |
| Finish | Suede Matt |
| Grade | Standard Grade |
| Size | 2440×1220 mm |
Minimum order quantity: 50 Sheet
Good quality product good quality product good quality product good quality product good quality product good quality product
Nimesh Karia (CEO)
Evaio Enterprise
1st Floor, B-18, Mangalam Society, Mathuradas Road,Opp.Lijjat Papad, Kandivali
Kandivali West, Mumbai - 400067, Maharashtra, India