₹ 1200 / Sheet Get Latest Price
| Material | PVC |
| Size | 10x4 |
| Thickness | 3 mm |
Minimum order quantity: 10 Sheet
Good quality product good quality product good quality product good quality product good quality product good quality product
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Core Material | Pine Wood |
| Wood Type | Pine |
| Thickness | 25 mm |
| Grade | BWR |
| Size (Sq ft) | 8' x 4' |
| Size(Sq feet) | 8x4 |
| Face Type | Plain |
| Usage/Application | Furniture |
| Color | Brown |
“Evaio Enterprise” are a Sole Proprietorship firm, engaged as the foremost Wholesale Trader of Laminate Sheets, Wooden Laminated Doors, etc. Our products are high in demand due to their premium quality and affordable prices. Furthermore, we ensure to timely deliver these products to our clients, through this we have gained a huge clients base in the market.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Grade | 304 |
| Shape | L Profile |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 7 Inch |
| Shape | ALL |
| Color | ALL |
| Size | 7" |
Nimesh Karia (CEO)
Evaio Enterprise
1st Floor, B-18, Mangalam Society, Mathuradas Road,Opp.Lijjat Papad, Kandivali
Kandivali West, Mumbai - 400067, Maharashtra, India