Leading Wholesale Trader of decorative sunmica laminate sheet and wood laminate sheet from Mumbai.
₹ 1200 / Sheet Get Latest Price
| Finish | Textured |
| Size | 2440×1220 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Material | Sunmica |
| Design | Woodgrain |
| Surface Finish | Matte |
| Usage/Application | Furniture |
| Design Type | Decorative |
| Size (Sq ft) | 8x4 |
| Packaging Type | Roll |
We have the best Sunmica in the industry which is water proof and long lasting.
It's available in different size and thickness.
Size- 8*4, 6*4, 6*3 etc.
Thickness- 6mm. 8mm, 9mm, 18mm, 19mm etc.
For more information, contact us.
₹ 1600 / Sheet Get Latest Price
| Material | Sunmica |
| Thickness | 1 mm |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Furniture |
| Design Type | Decorative |
| Surface Finish | Matte |
| Size | 8x4 feet |
Nimesh Karia (CEO)
Evaio Enterprise
1st Floor, B-18, Mangalam Society, Mathuradas Road,Opp.Lijjat Papad, Kandivali
Kandivali West, Mumbai - 400067, Maharashtra, India