Leading Wholesale Trader of color core laminate sheet, merino laminates and merino laminates sheet from Mumbai.
₹ 1600 / Sheet Get Latest Price
| Size (Sq ft) | 8x4 |
| Material | PVC |
| Design Type | Decorative |
| Usage/Application | Furniture |
| Thickness | 0.5 mm |
| Color | Brown |
| Surface Finish | Glossy |
₹ 1700 / Sheet Get Latest Price
| Product Type | HPL Sheet |
| Finish | Suede Matt |
| Thickness | 1 mm |
| Material | Sunmica |
| Size | 2440×1220 mm |
| Size (Sq ft) | 8x4 |
Our products are high in demand due to their premium quality and affordable prices. Furthermore, we ensure to timely deliver these products to our clients, through this we have gained a huge clients base in the market.
₹ 1600 / Sheet Get Latest Price
| Material | Sunmica |
| Color | ALL |
| Brand | MERINO |
| Thickness | 1 mm |
| Surface Finish | ALL |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 8x4 feet |
Minimum order quantity: 1 Sheet
Decorative Laminat sheet
Nimesh Karia (CEO)
Evaio Enterprise
1st Floor, B-18, Mangalam Society, Mathuradas Road,Opp.Lijjat Papad, Kandivali
Kandivali West, Mumbai - 400067, Maharashtra, India